Bookmark and Share

Něco málo o Hořině.

Vydáno dne 31. 03. 2015 (3182 x přečteno)

Jak vlastně soutěž O POHÁR HOŘINY vznikla? Tato soutěž vznikla v roce 2007 a její název se odvodil dle zeměpisné oblasti, v jejímž okolí se nachází obce, které soutěž založili.


 Prvního ročníku se zúčastnilo šest družstev: Honezovice, Hradec, Všekary, Neuměř, Ves Touškov a Lisov. Tyto týmy se dají označit za zakládající členy Hořiny. Až do roku 2011 se počet družstev pohyboval kolem šesti až sedmi. Od tohoto roku soutěž získávala na oblibě a počet týmů rostl až na 13. v roce 2014.

V roce 2012 se soutěž rozšířila i o kategorii žen přičemž  počet družstev se pohybuje okolo pěti .

Díky velkému zájmu o tuto ligu a vznikajícími problémy s pořadatelstvím a počty soutěží byla v roce 2014 ustanovena Rada Hořiny, která organizuje celou soutěž a zastřešuje jí. Rada má 6 členů a je složená ze zástupců družstev: Honezovic, Hradce, Lisova, Vsi Touškova, Kostelce a Všekar.

Jelikož do budoucnosti nevidíme, doufejme, že ustanovení rady bude přínosem pro kvalitu soutěží i hodnocení Hořiny. Je to liga, která má určitě spoustu chyb, ale i pozitiv. Proto ať to dítko, které se narodilo, před osmi lety pěkně roste.