Bookmark and Share

Hodnocení 8. ročníku soutěže

Vydáno dne 28. 08. 2014 (2326 x přečteno)

Soutěž ve Stříbře nám ukončila 8. ročník soutěže O pohár Hořiny. Pojďme ji zrekapitulovat.


Začněme tím, co bylo v tomto ročníku nové.

První a asi jedinou zásadní novinkou je to, že můžete číst tento článek na stránkách Firesportu. Přidání soutěže O pohár Hořiny na tyto stránky má na svědomí Veru Merglová společně s Honzou Adamcem za což jim patří velký dík. Už jen tento krok způsobil zviditelnění soutěže v očích hasičské veřejnosti. O soutěže ligy projevili zájem i týmy, které se těchto soutěží nikdy nezůčastnili. Další plus vidím v tom, že se kdykoliv mohl každý podívat na výsledky soutěží i na průběžné pořadí ligy za což díky opět Veru, která výsledky poctivě zadávala. Poslední plus, které tyto stránky mají je možnost rezervace startovního pořadí na soutěž. Vím, že na stránkách ZČHL byla letos rezervace dost kritizována, ale můj názor je, že kdo chce psa bít, hůl si vždy najde, takže je to určitě přínos.

Seriál 11 soutěží proběhl v celku klidné atmosféře, nechci tu hodnotit soutěž po soutěži, na každé je vždy co zlepšovat a myslím, že některé věci by bylo dobré probrat na přípravné schůzi pro příští ročník. Účast na soutěžích byla ucházející, v průměru to bylo tak 23 týmů mužů a žen dohromady, což je myslím oproti minulým ročníkům zlepšení. I úroveň organizace a občerstvení se myslím zlepšila.

 

Pokud jde o samotné klání, tak v kategorii muži vyhráli jako každý rok Honezovice a to s náskokem 9 bodů před Strýčkovicemi, což je při tomhle stylu bodování celkem dost. Na dalších místech 3 místech se sváděl boj do poslední chvíle a až poslední soutěž rozhodla o pořadí, což platí i o pořadí na 5-7 místě. Tady měly týmy Krchleb, Kostelce a Křenov shodný počet bodů a tak přišlo na řadu lepší umístění v soutěžích.

V kategorii ženy pak vyhrálo mladé družstvo děvčat z Hradce u Stoda, které po tuhém boji o bod porazilo ženy z Strýčkovic.

Uvidíme jak se soutěž O pohár Hořiny bude vyvíjet dál, jestli se stane zajímavou a atraktivní i pro další týmy, což nejde bez určitých změn. A nebo zkostnatí a místo toho aby se zlepšovala, nepřinese týmům radost ze soutěžení, ale jen řevnivost a dohady o prkotinách. Byl bych rád, kdyby to bylo podle prvního scénáře.

Díky všem co se podíleli na letošním ročníku, ať už jako soutěžící, pořadatelé, nebo jen ty co se přišli kouknout a povzbudit. Zvláštní dík pak patří Hermanu Opplovi za pravidelné pořizování video záznamu ze soutěží.